KremDoDepilacjiIntymnej.pl

Bezpieczna depilacja intymna

Chcesz pozbyć się niechcianych włosków z okolic intymnych? Do tej pory nie masz żadnego doświadczenia w tym zakresie, co było spowodowane przede wszystkim obawami o ryzyko niebezpieczeństwa? Zapomnij o tym, ponieważ bezpieczna depilacja intymna jest możliwa. Musisz wybrać tylko odpowiednie metody, dzięki którym szybko i bez żadnych działań niepożądanych pozbędziesz się włosków z miejsc intymnych.

Poznaj najbardziej popularne sposoby i wybierz jeden z nich - zgodnie z Twoimi preferencjami i oczekiwaniami!

Bezpieczna depilacja intymna, czyli jaka?

By móc poznać te najbardziej bezpieczne metody usuwania zbędnego owłosienia z miejsc intymnych, warto wiedzieć, czym właściwie jest taka depilacja. W zasadzie ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każda osoba jest jednostką indywidualną. To zaś oznacza, że inne będą jej preferencje oraz oczekiwania.

Niemniej jednak warto mieć świadomość, że bezpieczna depilacja intymna to przede wszystkim usuwanie włosków, które nie powoduje żadnych działań niepożądanych. Chodzi tutaj głównie o wszelkie podrażnienia, zaczerwienienia i uczucie pieczenia. Okazuje się, że nie wszystkie metody są odpowiednie tym bardziej, że skóra w okolicach miejsc intymnych jest niezwykle wrażliwa i delikatna. Z tego też powodu wcale nie jest łatwo o dyskomfort. Dlatego też wybór odpowiednich sposobów usuwania zbędnego owłosienia ma tutaj ogromne znaczenie.

Jeśli kremy do depilacji, tylko te sprawdzone

Do usuwania włosków z miejsc intymnych warto wybrać odpowiedni krem do depilacji. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie specyfiki są odpowiednie. Dlatego też, wybierając tego typu środki do usuwania włosków z okolic intymnych, trzeba wybierać te sprawdzone - które cieszą się pozytywnymi rekomendacjami albo też przeznaczone są typowo do redukcji owłosienia z tych miejsc.

Warto pamiętać, że kremy do depilacji, by nie wywoływały żadnych podrażnień i nie były powodem uczuleń, muszą zawierać nie tylko substancje odpowiadające za rozpuszczenie włosków, ale również substancje wykazujące działanie łagodzące i kojące. Polecane są szczególnie takie specyfiki, które dodatkowo zawierają także składniki odżywcze. Dzięki temu skóra w miejscach intymnych jest nie tylko idealnie gładka, ale również pozbawiona podrażnień i zdrowa.

By zachować zasady bezpieczeństwa depilacji intymnej, należy pamiętać o tym, by krem stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Nie należy wydłużać czasu trzymania specyfiku na skórze, nawet o kilkanaście sekund. Znacznie lepiej jest zmyć krem przed czasem. Wtedy będziemy mieć pewność, że faktycznie podrażnienia się nie pojawią.

Jeśli depilacja laserowa, to tylko profesjonalnymi urządzeniami

Chcąc pozbyć się zbędnego owłosienia z okolic intymnych, coraz więcej osób decyduje się na ich laserową redukcję. Specjalne urządzenia do laserowej depilacji bikini są dostępne nie tylko w gabinetach kosmetycznych, ale również do użytku domowego.

Bez względu na to, czy decydujemy się na skorzystanie z usług gabinetu, czy zakup domowego depilatora laserowego, dobrze jest stawiać wyłącznie na profesjonalne urządzenia (np. Rio Laser Hair Remover). Dzięki temu unikniemy ewentualnych działań niepożądanych, które mogą zostać wywołane przez nieprawidłowo funkcjonujące urządzenie.

By depilacja intymna za pomocą lasera była bezpieczna, na pewno trzeba przestrzegać instrukcji producenta. Należy także wziąć pod uwagę przede wszystkim wszelkie istniejące przeciwwskazania. Warto bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że nie każda osoba może poddać się takiej kuracji.

A może usuwanie włosków maszynką?

Choć metod usuwania zbędnego owłosienia z okolic intymnych jest wiele, i są to przede wszystkim dość zaawansowane sposoby, wiele osób nadal pozostaje przy tradycyjnej maszynce do golenia. Czy jest to jednak dobra metoda na pozbycie się niechcianych włosków? Tak naprawdę nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Choć powszechnie uważa się, że stosowanie maszynki jest bezpieczne, nie jest ona pozbawiona „pułapek” czyhających na osoby depilujące miejsca intymne. Warto mieć świadomość, że zawsze istnieje ryzyko zacięcia się - na skutek choćby jednego niewłaściwego ruchu. Co więcej, gdy maszynka nie jest dezynfekowana, wówczas może pojawić się ryzyko infekcji bakteryjnej. Gdy proces usuwania włosków jest wykonywany „na sucho”, wówczas pojawia się spore prawdopodobieństwo doprowadzenia do przykrych podrażnień.

Bezpieczna depilacja jest możliwa. To, którą metodę wybierzesz, jest wyłącznie kwestią indywidualną. Najlepiej wypróbować wszystkie możliwości, ponieważ wtedy znacznie łatwiej jest podjąć ostateczną decyzję.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Revitol Hair Removal Cream 159,55 zł krem NuviaLab.pl 5/5
2. Keramene 390,00 zł krem po depilacji NuviaLab.pl 5/5
3. CC After Depilation Gel Bikini 63,35 zł żel po depilacji DermaLab.pl 4/5
4. Hair No More Vanishing Creme $45,84 krem Amazon.com 3/5
5. Kalo 3 Pak Lotion, Spray and IHT $103,15 zestaw Nisim.com 3/5