KremDoDepilacjiIntymnej.pl

Depilacja okolic intymnych a bezpieczeństwo

Okolice intymne to niezwykle wrażliwa i delikatna sfera. Z tego też powodu wiele osób obawia się usuwania włosków z tych miejsc. Ale czy słusznie? By móc odpowiedzieć na to pytanie, trzeba dłużej zastanowić się nad bezpieczeństwem poszczególnych metod depilacji.

Usuwanie włosków maszynką a bezpieczeństwo

Jedną z najbardziej popularnych metod usuwania włosków z okolic intymnych jest maszynka do golenia. Jej powszechność wynika przede wszystkim z łatwej dostępności oraz z szybkich efektów. Redukcja owłosienia miejsc intymnych w ten sposób pozwala uzyskać gładką skórę w ciągu kilku minut. A wszystko to odbywa się w sposób zupełnie bezbolesny.

Czy jednak taka metoda jest bezpieczna? Teoretycznie tak, aczkolwiek - szczególnie gdy depilację przeprowadzamy w pośpiechu - może dojść do skaleczenia. Jednak to nie jedyna „pułapka”. Warto bowiem zdawać sobie sprawę, że stosowanie tej samej maszynki kilkakrotnie (bez wcześniejszej dezynfekcji) może odpowiadać za pojawienie się infekcji. Poza tym, ten sposób usuwania zbędnych włosków uważany jest za bezpieczny.

Kremy do depilacji a ich bezpieczeństwo

Wiele osób, jeśli chodzi o depilację okolic intymnych, bierze pod uwagę przede wszystkim kremy do depilacji. Wokół tych specyfików narosło już wiele mitów. Czy zatem faktycznie są one bezpieczne?

Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie jest dość złożona. A to dlatego, że wszystko zależy od konkretnego specyfiku. Sprawą oczywistą jest, że nie wszystkie kremy do depilacji miejsc intymnych się nadają. Jeśli nie zawierają odpowiednich składników, mogą być przyczyną dość poważnych kłopotów.

Chcąc mieć pewność, że depilacja miejsc intymnych będzie bezpieczna, należy wybierać wyłącznie sprawdzone specyfiki. Są to preparaty cieszące się pozytywnymi opiniami, a które zawierają w swoim składzie odpowiednie substancje. Chodzi przede wszystkim o kremy do depilacji, które posiadają składniki łagodzące i kojące, nie dopuszczając tym samym do pojawienia się jakiegokolwiek dyskomfortu.

Warto w tym miejscu także zaznaczyć, że kwestie bezpieczeństwa leżą również w rękach użytkowników. To, że kremy do depilacji zawierają substancje chemiczne - to fakt. Bez nich nie można byłoby bowiem doprowadzić do rozrywania wiązań chemicznych między cząsteczkami keratyny (doprowadzając w ten sposób do rozpuszczania włosków). Dlatego też należy pamiętać, by nie przekraczać czasu trzymania specyfików na skórze. Dostosowując się do zaleceń producenta można uniknąć nieprzyjemnych działań niepożądanych - pieczenie skóry oraz zaczerwienienia.

Czy plastry woskowe do depilacji są bezpieczne?

Spore grono osób sięga po plastry woskowe - jako sposób usuwania zbędnego owłosienia z miejsc intymnych. Czy jest to jednak bezpieczny sposób na pozbycie się włosków?

W zasadzie chce się powiedzieć, że jeśli cały proces depilacji przebiega w sposób prawidłowy, nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na taką metodę. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że opanowanie do perfekcji procesu usuwania włosków w ten sposób zajmuje sporo czasu. „Po drodze” więc można spotkać się z szeregiem niepożądanych objawów. Przede wszystkim chodzi o możliwość wrastania włosków. Co prawda nie jest to żadne większe niebezpieczeństwo, niemniej jednak może doprowadzić do dokuczliwego zapalenia mieszków włosowych.

Ponadto należy zwrócić uwagę również na bolesność takiej metody. Depilacja miejsc intymnych za pomocą plastrów woskowych, ze względu na swoją specyfikę (spowodowaną wyrywaniem włosków wraz z cebulkami), wiąże się z poważnym dyskomfortem.

Domowe depilatory laserowe a bezpieczeństwo

Wśród popularnych metod usuwania zbędnego owłosienia w miejscach obecna jest również depilacja laserowa. Choć jeszcze do niedawna jej przeprowadzenie możliwe było wyłącznie w gabinetach kosmetycznych, obecnie na rynku dostępne są depilatory laserowe do użytku domowego. Ale czy są one bezpieczne, biorąc pod uwagę fakt, że depilację w gabinecie mogą przeprowadzać wyłącznie wykwalifikowane osoby?

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że depilatory laserowe do użytku domowego mają znacznie mniejszą moc. Dlatego też, postępowanie zgodne ze wskazówkami producenta, gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo. Jeśli u konkretnej osoby, która decyduje się na zabieg, nie ma żadnych przeciwwskazań, depilację laserową miejsc intymnych można śmiało przeprowadzać.

Jak wynika z powyższego, jeśli depilacja okolic intymnych jest przeprowadzana prawidłowo, wówczas ryzyka pojawienia się niebezpieczeństwa jest zredukowane do minimum. Dlatego też, decydując się na którąś z powyższych metod, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim przestrzeganie zasad prawidłowego wykonywania zabiegów. Jeśli w danym przypadku pojawiają się przeciwwskazania, należy bezwzględnie zmienić metodę na inną. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych działań niepożądanych

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Revitol Hair Removal Cream 159,55 zł krem NuviaLab.pl 5/5
2. Keramene 390,00 zł krem po depilacji NuviaLab.pl 5/5
3. CC After Depilation Gel Bikini 63,35 zł żel po depilacji DermaLab.pl 4/5
4. Hair No More Vanishing Creme $45,84 krem Amazon.com 3/5
5. Kalo 3 Pak Lotion, Spray and IHT $103,15 zestaw Nisim.com 3/5