KremDoDepilacjiIntymnej.pl

Kremy do depilacji dla mężczyzn

Golenie brody czy wąsów już większości panom już nie wystarcza. Nadchodzi moda na gładkie męskie ciało. W związku z tym, pojawia się mnóstwo problemów, związanych z wyborem odpowiedniego sposobu usuwania zbędnego owłosienia. Ze względu na specyfikę, coraz większe grono panów decyduje się na kremy do depilacji dla mężczyzn.

Jak działa krem do depilacji?

Kremy do depilacji określane są bardzo często mianem depilacji chemicznej. A to dlatego, że w składzie takich specyfików znajdziemy substancje chemiczne. Przyczyniają się one do rozpuszczania włosków, a dokładniej białka tworzącego włos, czyli keratyny. Dochodzi do rozrywania wiązań chemicznych między cząsteczkami tego białka. W rezultacie włoski znikają, ale tylko wyłącznie z powierzchni skóry. Nie są więc usuwane z cebulkami, lecz usuwane tuż u nasady. W składzie kremów do depilacji znajdują się substancje czynne – najczęściej są to sole kwasu tioglikolowego. Kwas ten jest organiczną pochodną siarki. Związki te przyczyniają się do rozpuszczania keratyny włosa. To właśnie tym związkom zawdzięczamy ten nieprzyjemny, charakterystyczny zapach specyfików do depilacji chemicznej. Jednakże coraz częściej jest on maskowany kwiatowymi zapachami.

Jak zabrać się do depilacji chemicznej?

W związku z tym, że kremy do depilacji obfitują w substancje chemiczne, trzeba liczyć się z możliwymi podrażnieniami. Żeby uniknąć nieprzyjemności, należy koniecznie wykonać depilację próbną. Ma ona na celu zweryfikowanie naszej ewentualnej alergii na jakikolwiek ze składników kremu. Depilacja testowa powinna odbywać się na niewielkim i niewidocznym fragmencie skóry. Gdy po upływie kilkunastu godzin nasza skóra pozostanie niezmieniona, możemy przystąpić do właściwej depilacji. Skóra poddawana depilacji chemicznej powinna być dokładnie oczyszczona i osuszona. Jest to ważne, by uniknąć podrażnień. Gdy to mamy za sobą należy nałożyć grubą warstwę kremu w miejsce, które chcemy pozbawić włosków. Specyfik można nałożyć rękami albo też za pomocą szpatułki dołączonej do opakowania. Krem należy rozprowadzić równomiernie, unikając wcierania w skórę. Po nałożeniu preparatu należy odczekać kilka minut (czas podany jest na opakowaniu). Jest to konieczne, by substancje czynne uaktywniły się i rozpuściły włoski. Pod żadnym pozorem nie należy przekraczać tego czasu, bowiem depilacja nie będzie skuteczniejsza, a jedynie może skończyć się poważnymi podrażnieniami. Po upływie określone czasu preparat należy usunąć za pomocą szpatułki. Włoski należy usuwać w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu – tak samo, jak w przypadku maszynki do golenia. Resztek specyfiku nie można wcierać w skórę. Koniecznością jest zmycie pozostałości pod strumieniem wody. Następnie ciało należy delikatnie osuszyć za pomocą ręcznika.

Czy dostępne są kremy wyłącznie do męskiej depilacji?

Preparatów dla mężczyzn jest niestety niewiele, ponieważ jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślał o tym, że i panowie będą chcieli usuwać zbędne owłosienie. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni powinni zapomnieć o depilacji chemicznej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć po takie preparaty do usuwania włosków, które przeznaczone są dla obojga płci. Z włoskami na ciele mężczyzn doskonale poradzi sobie Revitol Hair Removal Cream. Stosują go zarówno mężczyźni, jak i kobiety i wszyscy użytkownicy są zadowoleni, o czym świadczą oceny tego produktu. Krem ten zawiera w swoim składzie wyłącznie bezpieczne składniki, które nie wywołują reakcji alergicznych i podrażnień. Specyfik doskonale radzi sobie z owłosieniem na całym ciele – od nóg, klatki piersiowej i pleców, a na okolicach intymnych skończywszy. Po nałożeniu specyfiku wystarczy odczekać pięć minut i usunąć preparat za pomocą ręcznika. W składzie kremu znalazły się nie tylko substancje, które powodują rozpuszczenie keratyny, ale przyczyniają się także do opóźnienia odrostu włosów. Dzięki temu efekty depilacji będą utrzymywać się znacznie dłużej niż kilka dni. Oczywiście należy pamiętać, że proces ten będzie następował stopniowo. Nie oczekujmy więc natychmiastowych „cudów”. Revitol Hair Removal Cream dostępny jest jedynie w sprzedaży internetowej, na przykład w sklepie Vitalab.pl.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Revitol Hair Removal Cream 159,55 zł krem NuviaLab.pl 5/5
2. Keramene 390,00 zł krem po depilacji NuviaLab.pl 5/5
3. CC After Depilation Gel Bikini 63,35 zł żel po depilacji DermaLab.pl 4/5
4. Hair No More Vanishing Creme $45,84 krem Amazon.com 3/5
5. Kalo 3 Pak Lotion, Spray and IHT $103,15 zestaw Nisim.com 3/5