KremDoDepilacjiIntymnej.pl

Trwała i nietrwała depilacja bikini

Już od dłuższego czasu depilacja bikini staje się coraz bardziej popularna. Temat ten interesuje wiele osób, chcących pozbyć się zbędnych włosków - nie tylko z powodu względów estetycznych. I Ty chcesz uporać się z niesfornym owłosieniem w miejscach intymnych? Poszukujesz metod, które najbardziej przypadną ci do gustu? Poznaj te sposoby, które dają trwałe, jak i nietrwałe efekty. Zdecyduj sam, co wybierasz.

Nietrwała depilacja bikini, czyli co?

Nietrwała depilacja bikini to nic innego jak wszystkie te metody, które nie usuwają na zawsze nieestetycznych włosków. Oznacza to więc, że do tej kategorii zalicza się w zasadzie większość dostępnych sposobów usuwania owłosienia. Jakie są więc możliwości?

Usuwanie włosków maszynką do golenia

Jedną z opcji jest usuwanie włosków z miejsc intymnych za pomocą maszynki do golenia. Jest to metoda niezwykle prosta i łatwa - dla każdego. Przy tym jest całkowicie bezbolesna, a to dlatego, że włoski usuwane są wyłącznie z powierzchni skóry. Warto jednak mieć świadomość, że taki sposób - ze względu na swoją specyfikę - daje wyjątkowo krótkie efekty. A to dlatego, że włoski zaczynają odrastać już następnego dnia. Oznacza to więc, że by zachować gładkość miejsc intymnych na dłużej, należy regularnie usuwać włoski właśnie w ten sposób. Nie ulega wątpliwości fakt, że jest to dość uciążliwe.

Depilacja bikini kremami

Chcąc pozbyć się włosków z miejsc intymnych, dobrze jest wybrać kremy do depilacji. Jest to metoda - podobnie jak usuwanie owłosienia za pomocą maszynki do golenia - całkowicie bezbolesna. A przy tym niezwykle prosta i szybka. Wystarczy zaledwie kilka minut, by pozbyć się nieestetycznego owłosienia. Warto mieć świadomość, że istotą tej metody jest rozpuszczanie włosków poprzez rozrywanie wiązań chemicznych między cząsteczkami keratyny. Nie jest to zatem trwały sposób depilacji, ponieważ nie dochodzi do degradacji mieszków włosowych. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że mimo wszystko trwałość efektów jest znacznie dłuższa w porównaniu z maszynką do golenia. Co więcej, można ją znacznie wydłużyć, wybierając odpowiednie kremy do depilacji zawierające dodatkowe substancje opóźniające odrost włosków. Wybierając kremy jako metodę usuwania owłosienia z miejsc intymnych, gładką skórą można cieszyć się nawet przez 10 dni.

Depilatory elektryczne

By pozbyć się owłosienia z miejsc intymnych, można także zdecydować się na depilatory elektryczne. Są to specjalne urządzenia, dzięki którym skóra w miejscach intymnych może być gładka. Działanie takich urządzeń polega na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami przy pomocy wirujących pęset. Dzięki temu możliwe jest cieszenie się gładką skórą nawet przez kilka tygodni. Warto jednak wiedzieć, że są to z reguły obietnice producentów. W rzeczywistości kolejna depilacja konieczna jest już po kilku dniach, ponieważ wtedy pojawiają się już pojedyncze włoski. Spowodowane jest to tym, że nie wszystkie włoski znajdują się jednocześnie w tej samej fazie. Dlatego też, usuwając jedne, tworzą się już kolejne. Dlatego też depilacja za pomocą takich urządzeń musi być wykonywana co kilka dni.

Plastry woskowe i woski

Depilacja bikini może być przeprowadzona również wszelkimi „lepkimi metodami”. Chodzi tutaj przede wszystkim o plastry woskowe oraz woski. Po przyklejeniu wosku lub plastra i jego zerwaniu, dochodzi do wyrywania włosków wraz z cebulkami. Jest to więc metoda, która pozwala cieszyć się gładką skórą nawet przez kilka tygodni. Ale i w tym przypadku należy wziąć pod uwagę kwestię fazy wzrostu włosów - podobnie jak w przypadku depilatorów elektrycznych. Gładka skóra w miejscach intymnych, zamiast utrzymywać się nawet miesiąc, zwykle traci swoją gładkość już po kilkunastu dniach.

Trwała depilacja bikini, czyli co?

Nie wszystkim osobom „uśmiecha się” regularne powtarzanie depilacji. Dlatego też interesują ich przede wszystkim takie metody, które pozwalają na pozbycie się włosków - jeśli nie na zawsze to przynajmniej na kilka miesięcy. Czy jest to możliwe? W tym przypadku w grę wchodzą w grę w zasadzie dwie najbardziej popularne metody: elektroliza oraz depilacja laserowa.

Elektroliza

Jest to zabieg, polegający na usuwaniu zbędnego owłosienia w dość bolesny sposób. Istotą kuracji jest wprowadzenie niezwykle cienkiej igły do cebulki włosa i potraktowanie prądem. W efekcie dochodzi do degradacji mieszków włosowych. By jednak uzyskać trwałe rezultaty, koniecznością jest kuracja składająca się z kilku seansów.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to mniej bolesny zabieg, polegający na całkowitej degradacji mieszków włosowych znajdujących się w fazie wzrostu. W tym celu skóra poddawana jest działaniu promieniowania laserowego, które pochłaniane jest przez barwnik włosa. Na skutek reakcji fototermolizy dochodzi do „wypalania” mieszków włosowych, co skutkuje wypadaniem włosów. By kuracja przyniosła oczekiwane efekty, koniecznością jest poddanie się całej serii zabiegów. A to dlatego, że nie wszystkie włoski znajdują się w fazie wzrostu jednocześnie.

Już wiesz, na jaką formę depilacji miejsc bikini się zdecydujesz?

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Revitol Hair Removal Cream 159,55 zł krem NuviaLab.pl 5/5
2. Keramene 390,00 zł krem po depilacji NuviaLab.pl 5/5
3. CC After Depilation Gel Bikini 63,35 zł żel po depilacji DermaLab.pl 4/5
4. Hair No More Vanishing Creme $45,84 krem Amazon.com 3/5
5. Kalo 3 Pak Lotion, Spray and IHT $103,15 zestaw Nisim.com 3/5